Kategoriler
Boşanma Avukatı

Boşanma Avukat Ücreti Ne Kadardır

Boşanma davası açarken, kişilerin kendilerine bir avukat vasıtasıyla temsil ettirmeleri zorunlu değildir. Ancak boşanma davasının niteliğine ve zorluğuna göre bazen avukat tutmak fazlasıyla gerekli bir hal alır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında dava detaylarının fazla olması, bir avukatın bulunmasıyla daha avantajlı şekilde savunulmanızı sağlar.

Boşanma davasındaki avukatlık ücretlerinde, piyasadaki rekabet koşulları sizi yanıltabilir. Ancak bu davalar için öngörülmüş alt sınırlar ve dosya masrafları vardır. Özellikle mahkemeye yatırılacak olan harç ve masraflar için belli ücretler ödemeniz gerekecektir.

Boşanma davası ücreti 2019 yılında da belirlenirken, şu 4 kaleme göre oluşur:

  1. Davanın başvuru harcı
  2. Boşanma davası avukatlık ücreti
  3. Dava dilekçesi ücreti
  4. Protokolün hazırlanması ücreti

Avukatınız sizden boşanma davası için ücret talep ettiğinde, işte bu 4 masraf kalemini göz önünde bulundurur. Avukatsız boşanma davası ücreti 2019 yılında da sadece masraflara ve harçlara göre belirlenir.

Özellikle çekişmeli davalarda avukatlık ücreti daha fazladır. Ancak, avukat tutma zorunluluğunuz bulunmasa bile, çekişmeli boşanma davasında avukat tutmanız önerilir.

Anlaşmalı boşanma davası ücreti ise çok daha uygun maliyetlidir ve hızlı sonuç veren bir boşanma davasıdır. Boşanma sonucunda istedikleriniz, talepleriniz ve diğer detaylar için hem dilekçede hem de mahkemede profesyonel bir hazırlık yapmanız gereklidir. İşte tam da bu yüzden hakkınızı savunabilmek için avukatlık hizmeti almanız önerilir. Siz de iletişim numaramız üzerinden konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Maltepe boşanma avukatı Boşanma Avukat Ücreti Ne Kadardır size açıklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir