Kategoriler
Genel

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı, vatandaşların veya kuruluşların yasal korunması konusunda uzmandır. Özellikle mahkemede… Bir hususu araştırmaya katılan tüm katılımcılardan en bağımsız olanıdır. Meslek, hukuk, psikoloji ve sosyal çalışmalarla iç içe geçmiş haldedir. Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı hakkında detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Mesleki Özellikleri

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı ana görevleri içinde en önemli olanı müvekkillerinin meşru menfaatlerini koruyarak adalet fikrine hizmet etmektir. Adalet, yasallık ve savunma avukatın çalışmalarının temelini oluşturur.

Normal dilde Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı, hukuki yardım sağlama konusunda uzmanlaşmış bir danışmandır. Özellikle, avukat mahkemede müvekkillerinin çıkarlarını savunmak zorundadır.

Başka bir değişle: avukat, bağımsız profesyonel hukuk asistanıdır. “Serbest meslek” grubuna aittir, ancak yalnızca avukat olarak kazanabilir. Ayrıca bilimsel, öğretici ve yaratıcı faaliyetlerde bulunabilir. Bunun dışında başka meslek yapamaz.

Yasalara Uygunluk

Yasal statüye sahip devlet yapılarındaki diğer ticaret türleri veya işler uyumsuzdur. Neden? Çünkü avukat kişisel çıkarlara değil, sadece yasalara bağlı olmalıdır. Ve diyelim ki, Hükümet bürokrasisinde çalışmak kaçınılmaz olarak çıkar çatışmasına ve bağımsızlık kaybına yol açar. Böyle durumlarda Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı sıradan bir kişiyi yetkililerin keyfiyetinden yeterince koruyamaya çalışmalıdır.

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı ceza hukuku, hukuk veya tahkim davalarında uzmanlaşabilir. Ancak bu alanların hepsinde uzmanlaştığı gibi birini de seçebilir. Örneğin, bir ceza avukatı cinayet, hırsızlık, ekonomik suç, trafik kazaları vb. ayrıca sahtekarlıkla mücadeleye odaklanabilir. Davalının suçluluklarını yalancı şahitler ve deliller yardımıyla kanıtlamaya çalıştıkları durumlarda da gözü açık olmalıdır. Bu gibi huşuları sadece ceza alanında uzman olan avukat anlar.

Dünyada Hukuk

Modern Avrupa mahkemelerinde jüri var. Ve bir avukatın mahkemedeki görevi, sadece müvekkilinin masumiyetinin gerçekleri yardımıyla hâkime kanıtlamak değil, hoşgörü hakkını haklı çıkarmak, aynı zamanda jüriyi ikna etmektir. Jüri üyeleri avukat değildir. Yaşam deneyimi ve sağduyu tarafından yönlendirilirler. Mahkemeye katılımları, savcıları daha kapsamlı kanıtlar toplamaya zorlar ve süreci gerçek bir yarışmaya dönüştürür.

Mahkemede bekleyen davalar uzun sürebilir. Ancak avukat dava mahkemeye çıkarılmadan önce sürece katılır, yani ön soruşturma sırasında. Bu aşama birkaç ay sürer ve cezai veya hukuk davasında mahkemede çalışmak yıllarca sürebilir. Bunca zaman, vicdanlı bir avukat müvekkilini destekleyen parmağını nabzında tutar.

 

Tabii ki, müvekkil, mahkumiyetle cezaevindeyken bile masumiyetinde ısrar etmeye devam ettiği yüksek profilli vakaları biliyorsunuz. Ve avukat adalet hakkını savunmasına yardım ediyor. Bu, özellikle adli bir hata değil, kasten uydurulmuş bir dava ise, avukatın cesaretini gerektirir. Hakim bile sanığın masum olduğunu anladığında, haksız bir karar verebilir.

Türkiye’de Hukuk

Türkiye’de hukuk avukatın ne kadar atılgan olduğuna ve işini ne hızda yapabileceğine göre değişir. Bazı avukatlar bir dava için son süreye kadar sizi bekletebilir, bazıları ise işine sahip olma nedeninin siz olduğunuzu bilir ve elinden geleni yapar. Avukatınız iyi ise hukuk sürecinde, uzun süren davalarda çok daha iyi idare edersiniz. Avukatınızın iyi olup olmadığını dava süreçlerini uzatmasından, size olabilecekleri aynen açıkça belirtmesinden ama olumsuzluklara karşı her zaman B planı olduğunu söylemesinden ve bu planı size anlatmasından anlayabilirsiniz.

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı yalancı değildir, iyi bir avukat müvekkiline karşı her zaman sadık, güvenilir ve son derece dürüst olur.

Bu durumlara bakarak doğru avukatı seçebilirsiniz.

Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı Nasıl Tutulur?

Çalışması için Başakşehir Bilişim Avukatı müvekkilden bir ücret alır. Ancak bir kişinin avukat için parası yoksa. Avukat serbest savunma için davalıya tayin edilirse, işi devlet bütçesinden ödenir.

Avukatın mesleğine saygı duyulur ve entelektüeldir, ancak her insan için uygun değildir. Eğer bir kişi için avukatlık uygun değilse ve yine de yapmakta ısrar ediyorsa, şişirme sözlere sizi etkilemeye çalışmasından bunu anlarsınız. Ve öyle bir durumda hemen başka bir avukat bulmalısınız.

Avukat ile görüştükten sonra ücretini anlaştığınız gibi ödeyip, vekalet verdikten sonra bu anlaşma için bir belge imzalarsınız ve avukatı tutmuş olursunuz.

Dün Ve Bugün Savunuculuk

MÖ III. Yüzyılda yaşayan Roma başrahip TiberiusKorunkaniy ilk avukat olarak bilinmektedir. Vatandaşlara hukuki ihtilafları konusunda kamuoyunda tavsiyelerde bulundu. O ana kadar hukuk bilgisi sıradan vatandaşlardan gizlenmişti, böylece TiberiusKorunkaniya barın öncüsü olarak kabul edilebilir.

Her toplumun bir adalet sistemi vardı, Anadolu’da hırsızların hırsızlık yaptıkları eli kesiliyordu ama Mısır’da hırsız ölene kadar çalınan eşyanın sahibinin kölesi oluyordu. Ancak onları savunan avukatları yoktu. Sadece yargılanıyorlardı. Yüzyıllar boyunca, otokratlar talimatları tarafından yönlendirilmeyi gerekli görmediler. Rusya’da II. Catherine sözleri meşhurdur; Avukatlar ve savcılar benimle yasama yapmıyor, ben hayatta olduğumda yasa koymayacaklar ve benden sonra da ilkelerimi takip edecekler. Demişti.

Meslek karanlık bir dönem geçirdi ama toplumun gelişmesiyle, hukuk mesleğinin konumu yavaş yavaş değerli bir pozisyon aldı.

1839’da yapılan Tanzimat Fermanı ülkemizde baro ve hukukçuların tanınmasının ilk adımı olarak anılır. Bu diğer uluslara göre erken denilebilecek tarihtir. Rusya avukatların bağımsız bir profesyonel hukuk danışmanı olarak tanımlamasını yakın bir dönemde 2002 yılında yaptı ve Baro kabul edildi.

Kariyer

Sadece Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı statüsünün tahsisi, savunuculuk yapma hakkı verir. Avukat statüsü verme kararı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili barosuna kayıt ile yapılır.

Statü sadece daha yüksek yasal eğitim veya yasal uzmanlık derecesi ile alınabilir. Ayrıca, Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı seçerken hukuk uzmanlığında en az iki yıllık iş tecrübesine sahip olan bir avukattan yardım almalısınız veya avukat eğitiminde (büroda) en az bir yıllık stajı tamamlamış olmanız gerekir. Avukatlık başka avukatların yanında çalışarak tecrübe edinmekten geçer. Bir avukatlık bürosunda deneyim kazanmak gerekir ve o avukatlık bürosunun sahibi, niteliği ve diğer avukatlara kattıkları önemlidir.

Av. Yasemin Mersin uzun yıllar İstanbul’un en bilinen avukatlarından biri olan Mehmet Ali Helvacı Hukuk Ofisi’nde deneyim kazanmış. Kişisel statüye eriştiğinde ise kendi hukuk ofisini açarak hizmet vermeye başlamıştır.

Unutmayın Büyükçekmece İşçi Hukuku Avukatı sadece bir meslek değildir. Bu işi kendi hayatına yansıtan ve severek sizin için çalışacak, zorlukların üstesinden gelmeyi bilecek ve neredeyse her gün yenilenen hukuku öğrenip, uygulamaktan sıkılmayan bir avukat tam aradığınız avukattır. Lütfen iletişim kurunuz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir